Si? Mevlani merr rrogë mujore nga Përputhen, zbulohet kushti i produksionit për konkurrentët e tjerë

Sezoni i tretë i Përputhen nuk ka shikueshmërinë e sezonit të dytë dhe numrin rekord të klikimeve që mori sezonin e kaluar, por sërish vazhdon të ndiqet.

Një nga surprizat ishte rikthimi i disa konkurrentëve të vjetshëm në mes të këtij sezoni. Një nga këto emra ishte edhe Mevlan Shaba, i cili doli cift në fund të sezonit të kaluar me Ledjanën, por lidhja e tyre qe thjesht brenda programit, jashtë ishin secili për punë të vetë.

Do thoni ju po pse u rikthye Mevlani këtë sezoni kur nuk ndrit gjë as sezonin e kaluar? Epo do marrë edhe ai rrogën. Po, po mos u habisni, e dëgjuat mirë.

Burime për “Iconstyle.al” konfirmojnë se në fakt konkurrenti paguhet çdo muaj për të qenë pjesë e emisionit. Në një video live në TikTok një javë më parë, ish-konkurrentja Alvisa Qarri dhe vëllai i Mevlanit diskutuan çështjen e pagesës së Mevlanit, që ishte mëse e dukshme se dihej prej të dyve; ai paguhet.

Po konkurrentët e tjerë a paguhen? Duke qenë se sezonin e kaluar konkurrentët bënë namin me reklama dhe fituan aq shumë sa hapën bizneset e tyre, këtë vit produksioni iu ka vendosur një kusht të ri konkurrentëve.

50% e fitimit të çdo reklame do t’i takojë produksionit (e shkruar në kontratë kjo) dhe vetëm 50% do marrin konkurrentët. Duke qenë se sivjet ka rënë shikueshmeria, i bie që konkurrentët e këtij sezoni përvec Mevlanit të fitojnë shumë pak.

Kush e fiton cmimin e BigBrother VIP 2?

    Votues: 4659

Rezultatet

Loading ... Loading …

Trending

- Advertisement -