Ja cili ështe artisti shqiptar i cili rrëmbeu çmimin “Performuesi më i mirë zviceran” në MTV EMA 2021!

Share:

Facebook
Email
WhatsApp

Ndarja e çmimeve muzikore MTV Europe Music Awards 2021 është mbajtur mbrëm.
Çmimi “Përformuesi më i mirë zvicerian” u rrëmbye nga artisti shqiptar ,Gjon’s Tears.

“Performuesi më i mirë zviceran! Ne ja dolëm, faleminderit të gjithë njerëzve të mi dhe fansave që votuan për mua. Pa juve, do të kisha qëndruar në shtëpi kështu që faleminderit për të gjitha. Faleminderit njerëzve që më mbështesin çdo ditë: Prindërve të mi, vëllait, gjyshit dhe grupit tim. Më keni bërë shumë të lumtur sot”, ka shkruar Gjon përmes rrjeteve sociale

Gjithashtu vlen të themi që në këtë kategori ai ka garuar me artisten tjetër shqipëtare Loredana Zefi . Ndërkohë, në mesin e shumë yjeve që morën pjesë në MTV EMA ishte dhe këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora.

Related Posts