Degjeneron debati në gjuhë rruge/ “Nuk ta mban b*tha të … ”, “S’më plas fare”, sherri degradon në ofendime mes ish-konkurrentes së “Për’puthen” dhe Big Mamës

Share:

Facebook
Email
WhatsApp

Një debat i fortë ka ndodhur midis Big Mamës dhe Antonela Berishës brenda shtëpisë së BBV. Shkak u bë bezdisja që pati ish-konkurrentja e “Për’puthen” kur këngëtarja ndërhyri në bisedën e saj.

Teksa Antonela Berisha po shprehte shqetësimin se ishte intolerante ndaj laktozës dhe se nuk mund të ushqehej me çfarëdolloj ushqimi që ka në shtëpi, Big Mama e kundërshtoi duke i thënë së ajo duhej ta merrte parasysh se ku është futur në qoftë se ka probleme shëndetësore.

Pas fjalëve të këngëtares, ish-konkurrentja e “Për’puthen” u acarua dhe iu drejtua Big Mamës ne fjalët: “Hera e fundit që ndërhyn në punët e mia”. Më pas debati agravoi në ofendime dhe tone të larta, mes dy banoreve të BBV.

Antonela: Pse e kam gabim. Kush je ti që më thua e kam gabim.

Big Mama: Unë jam Big Mama, kam të drejtë ta them

Antonela: Dhe unë jam Antonela kam të drejtë ta them. Është hera e fundit që ti ndërhyn në fjalët e mia.

Big Mama: Siç din ti të përzihesh në punët ë të tjerëve dhe unë do përzihem në punën tënde dhe unë të tregoj vendin.

Antonela: Unë përzihem ku të dua, e ti nuk je askushi të me thuash mua…

Big Mama: Pra domethënë ti mundës unë s’mundem?

Antonela: Je ti duke mu përzi mua jo unë ty.

Antonela: Moj shoqe, mua më pyetën, u përgjigjën të gjithë, kur thanë Antonela, unë u përgjigja dhe mos ndërhy më kaq po të them.

Big Mama: Po do ndërhy hajde më ndalo!

Antonela: Në punët e tua nuk kam ndërhyrë kurrë.

Big Mama: Po nuk mundesh se nuk ta mban b*tha prandaj.

Antonela: Po sepse nuk më interesojnë, nuk jam interesuar ndonjëherë për ty, kurse ti që je e interesuar ndërhyn në punët e mija. Mua më jep bezdi kjo që bën kundrejt meje, nëse ty të ka dhënë bezdi kur të kam prekur unë ma thuaj.

Big Mama: Po edhe këtyre iu ke bërë bezdi, Ajolës, Monikës , Ilirit edhe të gjithëve.

Antonela: Çfarë po të duhet yy se çfarë bëj unë me të tjerët, ti bezdisesh për të tjerët? Je avokatja e shtëpisë?

Big Mama: Epo dhe unë kështu do të ta bej pra, PLAS. Ti po tregon veten sesa e ulët je.

UserOnline

Related Posts