Vuçiq: Nuk Kemi Zgjidhje Tjeter, Nëse Kosova Antarësohet Në NATO Do Veprojmë Si Rusia Ndaj Ukrainës

Serbia ndihet jo rehat nga shprehja e dëshirës së Kosovës për t’u anëtarësuar në NATO. Sipas ministrit të Brendshëm Vulin kjo do të nxiste provokime të cilat…

Çfarë do të thotë kryqi në bluzën e Zelensky? Ja pse ka qëndruar gjithmonë me veshje ushtarake që nga fillimi i pushtimit rus

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, është parë gjithmonë me veshje ushtarake që nga fillimi i pushtimit rus në vendin e tij…

TV shtetëror rus bën deklaratën e frikshme: Kemi nëndetëse me 500 raketa bërthamore që do shuanin SHBA dhe vendet e NATO-s!

Në arsenalin e pushtimit të Ukrainës, është përfshirë edhe propoganda mediatike. Në fakt propogandë, jo vetëm për Ukrainën, por edhe për Evropën, NATO-n e SHBA….